Jak wygląda wizyta?

Pierwsza wizyta dietetyczna

Oto poszczególne punkty, które są realizowane podczas naszego pierwszego spotkania:

  • szczegółowy wywiad medyczny i żywieniowy
  • analiza dzienniczka żywieniowego
  • analiza składu ciała przy pomocy profesjonalnego analizatora InBody 120
  • diagnoza i omówienie wyników
  • wyznaczenie celów i ustalenie zasad dalszej współpracy

Każdy pacjent po pierwszej konsultacji otrzymuje (na adres mailowy lub odbiera osobiście w wyznaczonym terminie) podsumowanie spotkania, wyniki analizy składu ciała, przygotowane zalecenia żywieniowe oraz inne potrzebne materiały pomocnicze. 

Czas trwania: 60-90 minut

Wizyta kontrolna

Podczas kolejnej wizyty dokonuję kontrolnej analizy składu ciała, by zaobserwować, jakie zmiany zaszły od poprzedniego spotkania.

Dodatkowo, weryfikuję, które z zaleceń udało się zrealizować, a nad którymi należy popracować. Wspólnie wyznaczamy kolejne cele lub modyfikujemy te istniejące.

Każdy z etapów zawiera elementy edukacji żywieniowej, ponieważ moim nadrzędnym celem jest nauczyć Cię zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania, bo tylko wtedy nowe nawyki żywieniowe zostaną z Tobą na dłużej. 

Jak często konieczna jest wizyta kontrolna? Częstotliwość wizyt ustalamy wspólnie – wszystko w zależności od Twoich potrzeb. Średnio jednak są to wizyty co 2-4 tygodnie.

Czas trwania: 30-40 minut

Dieta

Gdy decydujesz się na plan żywieniowy, przygotowywany jest on na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego i medycznego, w oparciu o Twoje preferencje żywieniowe, tryb pracy, sytuację finansową, umiejętności kulinarne itp.

Do wyboru masz dietę 7- lub 14-dniową. Dietę odbierasz drogą mailową lub osobiście, po wcześniejszym ustaleniu, najczęściej w przeciągu 7 dni od momentu wizyty (lub w przypadku innych okoliczności – termin ustalany jest indywidualnie z pacjentem). Plan żywieniowy zawiera szczegółowe przepisy wykonania, a wszystkie produkty są podane w miarach domowych, by uniknąć konieczności odważania wszystkich porcji. Dodatkowo, otrzymujesz również listę zakupów, która ma pomóc w zaplanowaniu zakupu odpowiednich ilości żywności.

Czas jej stosowania ustalamy indywidualnie.